פרופיל חברה

פרופיל חברה

ביה"ח האוניברסיטאי הדסה, אשר נוסד לפני כ – 100 שנה ונחשב לבית חולים מרכזי ומוביל בישראל, אוצר בתוכו מאגר עצום של ידע מצטבר,  טיפול ומחקר רפואי, מסירות וחדשנות בכל תחומי הרפואה. השילוב בין הניסיון המעשי, הצרכים הרפואיים והמחקר מניב פוטנציאל עצום ומתחדש של רעיונות ופיתוחים בכל תחום רפואי אפשרי כולל תרופות, בדיקות אבחון ומכשור רפואי.

הדסית – החברה למסחור הטכנולוגיות של ביה"ח שהוקמה בשנת 1986 – מממשת פוטנציאל זה  ומשקיעה משאבים להפיכתו למוצרים ושירותים בתחום הבריאות לתועלת הציבור.

הדסית משתפת פעולה עם חברות תרופות ומוסדות מחקר מובילים בעולם, וביניהם טבע, Servier, Johnson & Johnson, Harvard Medical Schoolו-AstraZeneca, כמו גם גופי השקעות וגופים מסחריים אחרים כדוגמת BiolineRx,Clal Biotechnologies ו-Pontifax.

הפורטפוליו של הדסית מכיל כ – 170 משפחות פטנטים פעילות שכבר הניבו פריצות דרך רפואיות ומסחריות. דוגמא בולטת לכך היא התרופה Doxil שפותחה יחד עם האוניברסיטה העברית בשיתוף ענקית התרופות העולמיתJohnson & Johnson.

קרא עוד…

שיתוף פעולה עם התעשייה המקומית והעולמית

חלק חשוב ומרכזי מפעילות הדסית נובע מתפקידה להוות ממשק המחבר בין בית החולים הדסה לתעשיית מדעי החיים בארץ ובעולם. חברות מישראל ומחו"ל נעזרות כיום בשירותי בית החולים במגוון תחומים וביניהם: ביצוע ניסויים קליניים, בדיקת היתכנות של טכנולוגיות, התייעצות עם מומחי הדסה לגבי פיתוח טכנולוגיות, שימוש בתשתיות מחקריות מתקדמות הקיימות בבית החולים ועוד…

בשנה האחרונה הגיעה הדסית להישגים בולטים בקשר בין הדסה לתעשייה. יותר מ – 200 הסכמים לביצוע ניסויים קליניים ופרה קליניים  בין חברות מישראל ומהעולם לבין בית החולים נחתמו על ידי הדסית. התחומים הבולטים שבהם נחתמו הסכמים אלה הם: אונקולוגיה, סכרת, מחלות נאורולוגיות, טיפול תאי והדמיה. תחומים אלה עומדים כיום במוקד המחקר הרפואי העולמי והחברות המובילות בתעשיית מדעי החיים העולמית והישראלית מרכזות בהם מאמצים רבים.

על מנת להמשיך את הגידול בהיקף שיתוף הפעולה בין הדסית והרופאים והחוקרים בבית החולים הדסה לבין חברות תעשיית מדעי החיים, מבצעת הדסית שורה של פעולות שתכליתן  ליעל ולשפר את תהליכי שיתוף הפעולה בין חברות חיצוניות לבין בית החולים. פעולות אלה נעשות בשיתוף עם גורמים שונים בבית החולים כדוגמת מנהלי המחלקות, מתאמי המחקר ואגף הכספים של בית החולים.

במקביל להיותה של הדסית צומת לשיתוף פעולה בין חברות מסחריות לבין בית החולים, ממקדת החברה מאמצים באיתור וקידום הפוטנציאל המסחרי של מחקרים וטכנולוגיות המפותחים בבית החולים. להדסית שורה של הסכמי מסחור לחברות תרופות ומיכשור רפואי ישראליות ובינלאומיות המפתחות כיום קרוב ל-30 מוצרים (תרופות, בדיקות אבחון ומכשורים רפואיים) על בסיס החדשנות הטכנולוגית של הדסה  מוצרים אלה נמצאים בשלבי פיתוח שונים , והמגמה היא להגדיל באופן משמעותי את היקפם של הסכמים כאלה בשנים הקרובות.